DW узнала о критической ситуации в энергосфере Украины
12.09.2015
Україна входить в осіньо-зимовий період з абсолютно неготовою енергосистемою, відзначається критична ситуація у газовій, електроенергетичній і вугільній сферах.
Про це розповідає в інтерв’ю DW колишній член НКРЕКП, нині виконавчий директор інвестиційної компанії Concorde Capital Андрій Герус.
За його словами, наразі газова ситуація досить складна в Україні при сьогоднішніх обсягах в 14,7 млрд куб. м газу, тоді як потрібно хоча б 16-17 млрд. Однак все не так критично, оскільки уряд з Міненерговугілля проводять активну роботу для забезпечення українців необхідним запасом блакитного палива для комфортного проходження опалювального сезону.
Герус вважає, що цієї зими можуть виникнути серйозні проблеми внаслідок нестачі запасів вугілля.
'Ситуація з вугіллям критична: запаси на складах становлять 1,4 мільйонів тонн, хоча станом на середину жовтня має бути не менше трьох мільйонів, що вже є нереальним. Вугілля треба завозити будь-якими способами і через зону АТО, і через Росію. Утім, будь-якої миті цей шлях може бути обмежений або через бойові дії, або через політичне рішення Росії', - пояснює він.
Читайте также: Яценюк призвал Раду на следующей пленарной неделе проголосовать за списание долга и повышение соцстандартов
Залишається відкритим також питання з імпортом електроенергії, яку раніше не доводилося купувати внаслідок надлишку генеруючих потужностей. На сьогодні цих запасів в України немає, відновлення закупівель в Росії, каже експерт, свідчить про те, що вже на початку вересня недостатньо запасу палива.
'Що буде в опалювальний сезон? У зв’язку з дорогим газом споживачі 'сядуть на розетку', і це, скоріше за все, призведе до вимушеного обмеження споживання, тобто 'віялових відключень'. Альтернативних варіантів закупівлі (крім як у Росії - ред.) електроенергії у нас немає', - констатує Герус, додаючи, що це штовхає державу у пряму залежність від РФ, позбутися якої буде набагато складніше, ніж у газовому питанні.
На його думку, Україні вже зараз слід якомога швидше займатися питанням підготовки до зими.
'У довгостроковому періоді потрібно зменшити використання вугілля марки А. Це можна зробити за рахунок збільшення станцій, що працюють на марці Г, альтернативних джерелах. Окрім того, має бути чітке правило, що накопичення вугілля на складах починається у квітні-травні, а не в серпні, тоді таких проблем у нас не буде', - пояснює Герус.
Архитектура
Дизайн интерьеров
Стройматериалы
Парки мира
Германия. Кельнский парк «Флора»
Буквально через дорогу от известнейшего кельнского зоопарка расположился парк «Флора» – менее разрекламированный,
но от этого не менее прекрасный.Форосский парк
Стоит посмотреть, потому что:
- столь уникальный парк в 70 гектаров был создан в рекордные для XIX века сроки – за 5 лет
- здесь единственная на всей территории Украины роща 20-метровых ливанских кедров
- рядом в августе 1991 года во время путча находился Михаил ГорбачевЗаповедники Канева
Стоит посмотреть, потому что:
- на Тарасовой горе в Каневе находятся могила и музей Тараса Шевченко
- Каневские горы — достопримечательность государственного значения
- экосистемы пойменных островов Каневского заповедника относятся к эталоннымИспания. Усадьба Valdemossa
Пожалуй, нет человека, побывавшего на Мальорке и не посетившего усадьбу Вальдемосса. Ведь это самое известное место на Мальорке, прославившееся своими знаменитыми жителями и гостями — Жорж Санд, Фредерик Шопен, Рубен Дарио.
Ландшафт на краю света. Особенности садов и парков Норвегии
Почти на краю света, у Полярного круга, там, где живут тролли и северные олени, в северной и западной части Скандинавского полуострова и на архипелаге Шпицберген, расположено королевство Норвегия (Kongeriket Norge). Суровый и удивительно-прекрасный край. Красота которого сурова, но изысканна и утонченна.
Природа совершенна, а сады и парки - естественны. Потому что при освоении этой территории местные жители старались максимально не нарушать ее природной гармонии.
Уникальный Петергоф. Рукотворный ландшафт в сложных климатических условиях
Холодный морской воздух, повышенная влажность, засоленность почвы, — северные реалии, в которых создание садово-паркового комплекса — подвиг. И имя ему — Петергоф. В мировой практике до Петергофа не было опыта создания регулярных парков в таких сложных природных условиях. Этот садово-парковый комплекс — яркий пример русского барокко, и несет все лучшие черты западного барокко с характерными особенностями садов, присущих только России.
Комментарии
Оставить комментарийВы не зарегистрированные на сайте. Авторизуйтесь или зарегистрируйтесь пожалуйста.